Liga šampiona - Real jedva iščupao bod, Feliks pogurao Atletiko

Još jedno veoma zanimljivo veče u Ligi šampiona – Real Madrid je u samom finišu izbjegao poraz u Menhengladbahu, Atletiko je u goleadi savladao Salcburg, dok su očekivane trijumfe upisali Mančester Siti i Liverpul.

Kraljevski klub bio je nadomak drugog poraza u grupi B, pošto je do 87. minuta gubio od Borusije u Menhengladbahu rezultatom 2:0 – ipak, golovima Benzeme i Kazemira, španski prvak uspio je da iščupa bod.

Atletiko je na svom terenu, u meču punom preokreta, bio bolji od Salcburga 3:2. Da “kolčonerosima” pripadne cio plijen pobrinuo se Žoao Feliks, koji je pogocima u 52. i 85. minutu donio Madriđanima prve bodove u elitnom takmičenju.

Liverpul je sa 2:0 pobijedio Mitjlined, a lak trijumf upisao je Mančester Siti koji je sa 3:0 izašao na kraj sa Marsejom.

Susret Atalante i Ajaksa okončan je 2:2. Gosti su imali veliku prednost na poluvremenu, što su Italijani anulirali u nastavku golovima Zapate.