Makedonija pobijedila Crnu Goru na Ervopskom prvenstvu u rukometu

Broj 13 je i definitivno baksuzan - rukometaši Crne Gore su izgubili i 13. uzastopnu utakmicu na evropskim prvenstvima, ovog puta od Makedonije (29:28).

Šteta, jer imali su šansu, vodili 20-ak minuta, u 39. imali i plus dva (19:17), ali je tada do izražaja došla razlika u iskustvu. „Crveno-žuti” su znali šta hoće, a „lavovi” su se „pogubili” u odlučujućim trenucima i serijom 1:7 praktično izgubili meč.

Doduše, vratili su se u život, pet minuta prije kraja prišli na 26:27 golom Boža Anđelića, ali je isti igrač u narednom napadu izgubio loptu, a Filip Mirkulovski iz kontre preaktično otklonio sve dileme.

Tim Dragana Đukića u srijedu veče protiv Slovenije (20.30) igra posljednji meč u grupi C. Ako izgubi, biće mu to i oproštajni duel na Evropskom prvenstvu i biće u drugom šeširu baraža za šampionat svijeta. A iz njega je jako teško doći na smotru 24 najbolje planetarne selekcije...

Prvih 30 minuta bilo je možda i najboljih u istoriji crnogorskih nastupa na EP, uz ono sjajno izdanje u Poljskoj 2016. u tijesnom porazu od velike Danske. Predvođeni Stevanom Vujovićem, Nemanjom Grbović i iznad svih Stefanom Čavorom, koji je dao pet golova iz šest šuteva i podijelio tri asistencije, „lavovi” su uglavnom vodili i pogotkom upravo 23-godišnjeg Budvanina nakon tačno 15 minuta stigli do tri razlike (9:6).

Makedonci su preokrenuli, a na 11:12 je Đukić među stative poslao Rada Mijatovića, koji je odmah odbranio zicer Filipu Kuzmanovskom, a onda dao i gol preko cijelog terena za novo vođstvo (14:13).

U nastavku je tri bilo puta plus dva, a posljednji nakon drugog uzastopnog pogotka Miloša Božovića (19:17). Nažalost, tada kao da je nestalo ideje u napadu i sigurnosti u odbrani, pa su isključenja počela da se ređaju. Iskusniji rival je to rutinski koristio...

Crna Gora - Makedonija 28:29 (16:15)

Zagreb - „Arena Zagreb”. Gledalaca: 6.000. Sudije: Fonseka i Santos (Portugal). Sedmerci: Crna Gora 3 (3), Makedonija 4 (3). Isključenja: Crna Gora 14, Makedonija 16 minuta. Crveni karton: Lazović (Crna Gora) u 59. minutu.

Crna Gora: Mijatović 1 (šest odbrana), SIMIĆ (dvije odbrane i sedmerac), ČAVOR 6, Lazović, Pejović, Marković, M. VUJOVIĆ 3, Radojević, Simović, S. Vujović 5, Ševaljević 3 (3), BOŽOVIĆ 3, LASICA 1, ANĐELIĆ 2, GRBOVIĆ 4, Lipovina.

Makedonija: Mitrevski (četiri odbrane), RISTOVSKI (pet odbrana), MANASKOV 4 (1), Velkovski, STOILOV 1, K. LAZAROV 4 (2), PRIBAK 1, Jonovski, TALESKI 3, Mirkulovski 4, Markoski 1, Kuzmanovski 4, GEORGIJEVSKI 1, F. Lazarov 3, Popovski, Peševski 2.

Izvor: Vijesti.me