Predsednik Vlade Crne Gore Duško Marković ocenio je da napad na automobil komandira policije u Baru predstavlja "rukavicu bačenu državi u lice" i da će država bez milosti odgovoriti na takve napade.
U snažnoj eksploziji rano jutros uništen je privatni automobil komandira Interventne jedinice barskog Centra bezbednosti Ivana Đokovića.
- Ovo što se dogodilo jutros u četiri časa jeste "bacanje rukavice državi u lice". Želim da im poručim da smo tu rukavicu prihvatili i da će imati veoma brz i jasan odgovor. Sa državom se na ovakav način neće moći igrati - rekao je Marković.
On je pozdravio i ohrabrio profesionalan rad rukovodstva policije u Baru, posebno načelnika i komandira koji je noćas napadnut, saopšteno je iz Službe Vlade Crne Gore za odnose sa javnošću.
- Crna Gora ostaje dosledna svojim principma da obezbedi stabilnost i mir, komfor za sve koji u njoj žele da žive na miran način. Prema onima koji to žele da zloupotrebe, nećemo imati milosti - rekao je Marković.
Izvor Blic / Srna


