Mornar preko ABA šampiona do istorijske titule

Prvi put u klupskoj istoriji košarkaši Mornara osvojili su titulu prvaka Crne Gore.

Barani su u četvrtom meču finala pobijedili Budućnost 75:62 i sa 3:1 u seriji stigli do trofeja, prekinuvši 11 godina dugu dominaciju podgoričkog tima.

Mornar je kontrolu nad mečom preuzeo već u prvoj četvrtini. Serijom 13:2 Barani su od 9:10, stigli do dvocifrene prednosti, a plavo-bijeli više nijesu uspjeli da preokrenu. Prednost je u prvom poluvremenu išla na +12, ali je na startu trećeg dijela gost uspio da smanji na četiri, pa onda i na tri poena zaostatka poslije pogotka Lendrija.

Tada je Vranješ pogodio dva teška šuta za tri poena, Mornar otišao na 55:46, što je praktično bilo i presudno.

U posljednjem periodu egzibicija domaćih, prednost je rasla i na 20 poena i slavlje u Topolici je počelo već sredinom posljednjeg perioda.

Domaći tim do pobjede vodili su Strahinja Mićović sa 15 i Derik Nidam sa 14 poena.

U podgoričkom timu najbolji je bio Nikola Ivanović sa 14 poena.

Mornaru crnogorsko prvenstvo, Budućnosti Voli ABA liga, kraj sjajne sezone za našu klupsku košarku…