Mundobasket -Španija prekinula pobednički niz Srbije, težim putem u nastavku

Reprezentacija Španije savladala je Srbiju sa 81:69 u poslednjem meču Grupe J na Svetskom prvenstvu. Porazom naši će težim putem ka završnici Mundobasketa. Protivnik u četvrfinalu je selekcija Argentine, dok će Španija igrati protiv Poljske.

Reprezentativci Srbije odbili su se od španski zid. Lepo je krenula četa Aleksandra Đorđevića, međutim stala je posle prve četvrtine, ruka se stegla, šut za tri nije funkcionisao. Potom se uvukla nervoza u naše redove. Protivnik je to iskoristio stekao prednost, a potom uspeo da mirno privede meč kraju i zabeleži važnu pobedu, koja mu olakšava put u nastavku takmičenja.

Naši košarkaši su mnogo bolje ušli u meč. Granitnom odbranom zatvorili su sve prilaze košu, što je rezultiralo sa samo 13 poena protivnika u prvom periodu. S druge strane Srbija je postigla 20.

Drugi period doneo je bolju igru protivnika. Španci su stegli odbranu, neprobojna je bila zona 1-2-2, naši su se dosta mučili i teško dolazili do poena. Protivniku je proradio šut i brzo je od zaostatka od sedam poena preokrenu u plus od šest. Nastavili su Španci sa dobrom igrom i do poluvremena stigli do osam razlike.

Očekivao se odgovor naše selekcije u nastavku. Međutim kola su krenula nizbrdo. Sredinom trećeg perioda zbog dve vezane tehničke greške iz igre je isključen Jokić. Španci dolaze do maksimalnih 63:42, plus 21.

Košarkaši Srbije uspevaju da se vrate i do kraja perioda smanje prednost protvnika na pristojnih plus 11, 67:56.

Španci nastavljaju da kontrolišu rezultat i u poslednjem periodu. Naši su u nekoliko navrata pali ispod deset razlike, ali nisu imali snage da ozbiljnije zaprete i uvedu meč u neizvesnu završnicu. Na kraju zaslužena pobeda protivnika - 81:69.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je Bogdan Bogdanović sa 26 poena, ali on je bio jedini u našoj ekipi sa dvocifrenim učinkom. Kod Španaca Rubio je postigao 19, Klaver 14, a Mark Gasol 11.

Izvor: rts.rs