Na svjetskom kupu u Kazanju mostarka Lana Pudar osvojila bronzu (Foto/Video)

Sjajne vijesti dolaze sa Svjetskog kupa u Kazanju. Plivačica iz Bosne i Hercegovine Lana Pudar osvojila je treće mjesto u disciplini 100 metara leptir sa vremenom 57.39, te je tako osvojila prvu medalju na ovim takmičenjima.

Sjajna mlada plivačica iz BiH Lana Pudar ispisala je istoriju osvojivši bronzanu medalju na Svjetskom kupu u disciplini 100 metara delfin.

Pudar je izborila treće finale na ovogodišnjem Svjetskom kupu u Kazanju, a danas je došla i do prve medalje.

U pitanju je disciplina 100 metara delfin na kojoj je Pudar isplivala vrijeme 57.39. To je za BiH prva medalja u istoriji ovog takmičenja.

Zlatnom medaljom se okitila Ema Mekion (55.63 ),a druga je bila Marija Ugolkova koja pliva za Švajcarsku (56.89).

Zaista sjajan uspjeh za mladu takmičarku koja je i prije medalje izbrorila plasman u dva finala i pokazala da je veliki talenat.

Izvor: rtvbn.com