Nadal vodio 2-0, Cicipas ga poslao kući! (Foto)

Šesti teniser sveta, Stefanos Cicipas igraće u polufinalu Australijan opena! Grčki teniser je posle velike drame i borbe u pet setova, pobedio drugog tenisera sveta, Španca Rafaela Nadala sa 3:6, 2:6, 7:6 (4), 6:4, 7:5. Bio je to revanš Cicipasa Rafi za poraz u polufinalu pre dve godine na istom mestu, kada mu je Španac prepustio samo šest gemova.

Nadal je na početku meča bio u žestokom ritmu i reklo bi se prilično lako došao do prednosti. Želeo je da stavi do znanja Cicipasu da neće dozvoliti da mu se Grk revanšira za poraz u polufinalu iz 2019. godine, ali kako je meč tekao, broj dva na svetu je imao sve više problema.

Pre dve godine Cicipas je, ophrvan tremom, osvojio samo šest gemova, ali danas je bilo sasvim, sasvim drugačije.

Nadal je imao prvu brejk loptu u osmom gemu prvog seta, uspeo je da je iskoristi i posle 37 minuta igre odservira za 6:3.

Teniser iz Manakora bio je još ubedljiviji u drugom setu u kom je dva puta oduzeo servis protivniku.

Uradio je to u prvom i petom gemu i potom u sedmom iskoristio prvu set loptu za 6:2.

Cicipas je bolje počeo treći set, držao se dobro na servis gemovima, na kraju došao i do taj-brejka.

U njemu, Cicipas je uspeo da se odlepi, povede sa 5:3 i 6:4, kada je iskoristio set loptu i smanjio prednost Španca.

Videlo se već tada da Nadalu pada i energija i koncentracija, španski teniser je sve više grešio, a Cicipas podizao nivo igre.

Počeo je da dolazi i do brejk lopti, koje su bila misaona imenica u prva dva seta i posle propuštenih prilika u dva gema, konačno je uspeo da "brejkne" Nadala u devetom gemu, a potom odservira za 6:4 i izjednačenje u setovima.

Peti set bio je izjednačen u potpunosti.

Bilo je pitanje samo ko će prvi popustiti, i konačno, desilo se to u 11. gemu.

Servirao je Nadal, Grk je osvojio sva četiri poena, napravio ključni brejk i poveo sa 6:5.

Tu je bio kraj, iako je Nadal u tom 12. gemu imao 0:30.

Stefanos nije iskoristio prve dve meč lopte, potom Rafa ne koristi jednu brejk priliku, ali nije imao snage da zadrži Atinjanina.

Reklo bi se, treća-sreća, Stefanos je iskoristio treću meč loptu i zapečatio veliku pobedu.

Tako je postao tek drugi igrač u istoriji koji je na grend slem turniru pobedio Nadala posle 0:2 u setovima.

U polufinalu ga očekuje okršaj sa Danilom Medvedevom koji je sa 7:5, 6:3, 6:2 pobedio Andreja Rubljova.

Foto naslovna: athina984.gr
Izvor: b92.net