NBA: Nurkiću dabl-dabl nedovoljan za trijumf nad bivšim klubom (Video)

Denver Nagetsi, bivši klub bh. internacionalca Jusufa Nurkića slavio je rano jutros na domaćem parketu nad njegovim sadašnjim klubom Portland Treil Blejzersima tijesnim rezultatom 104-101.

Prvu četvrtinu Nagetsi su dobili sa minimalnih 20-19, ali je na odmor Portland otišao sa četiri poena prednosti (49-45). I u drugom dijelu meča nastavljena je dosta izjednačena i neizvjesna košarka.

Denver je treću četvrtinu riješio u svoju korist sa 31-29, pa su košarkaši Portlanda pred odlučujući period susreta ušli sa prednošću od dva poena (78-76).

Nurkićevim saigračima za trijumf nije bilo dovoljno ni sedam poena prednosti tačno pet minuta do kraja susreta (93-86), pa je klub u kojem je započeo NBA karijeru slavio sa konačnih 104-101.

Popularni Juka pružio je odličnu partiju, zabilježivši dabl-dabl učinak: ubacio je 19 poena, uz 12 skokova, a tome je dodao i jednu asistenciju, dvije ukradene lopte i tri "banane". Kod gostiju najefikasniji je bio Demjen Lilard (Damian Lillard) sa 25 ubačenih poena.

Domaćina je do pobjede predvodio fantastični Džamal Mari (Jamal Murray) sa 38 poena, a srbijanski reprezentativac Nikola Jokić ubilježio je 16 koševa i 12 skokova.

Nakon 47 odigranih kola, obje ekipe su približne po učinku - Nagetsi imaju 24 pobjede i 23 poraza, a Blejzersi su na omjeru 25-22.

Dodajmo još i da su Milvoki Baksi, u kojem ponovo nije bilo povrijeđenog Mirze Teletovića, na svom terenu savladali Feniks Sanse sa 109-105. Zanimljivo je napomenuti da je i Mirzin aktuelni igrao protiv njegovog bivšeg kluba.

Izvor: avaz.ba