Nebojša Vukanović: Kako je izveden puč u Višegradu? (Foto/Video)


Nebojša Vukanović: Kako je izveden puč u Višegradu? (Foto/Video)

Skoro će godinu dana od završetka i potvrđivanja rezultata lokalnih izbora, ali zahvaljujući velikim zloupotrebama, bahatosti i pravnom nasilju načelnika Mladena Đurevića, u Višegradu nije konstituisan lokalni parlament niti vlast funkcioniše, a načelnik ne želi da sprovodi i priznaje odluke Skupštine opštine Višegrad, jer je njegov SNSD u opoziciji, skupa sa pobratimama, koalicionim partnerima iz SDA.

Samovolja načelnika Mladena Đurevića umjesto samkcionisanja  nažalost ima podršku Vlade i resorne ministarke Senke Jujić, koja kršenjem Zakona o lokalnoj samoupravi Republike Srpske, sramnim Rješenjima i seletivnom primjenom zakona i propisa toleriše i daje privid puču i pravnom nasilju u Višegradu.

Šta je pozadina dešavanja u Višegradu i kako funkcioniše ova opština na Drini, koja je u poslednjih 10 godina izgubila polovinu stanovništva?


 
Pogledajte zanimljiv razgovor sa Milenkom Mimijem Janjićem, odbornikom PDP-a u Skupštini opštine Višegrad, koji govori o problemima i puču u Višegradu….

 

 

Video: nebojsavukanovic.info/youtube.com

Izvor: nebojsavukanovic.info

Pratite portal Infomedia Balkan i na društvenim mrežama: Fejsbuk i Tviter