Nole izliječio nervozu i furiozno otišao u finale beogradskog teniskog turnira

Nakon pobjede protiv Morainga u drugom kolu i Korije u četvrtfinalu, Novak Đoković je uspio da savlada i Andreja Martina u polufinalu turnira u Beogradu. Najbolji svjetski teniser je slavio sa 2:1, po setovima 6:1, 4:6, 6:0, nakon sat i 50 minuta igre.

Prvi set je prošao u apsolutnoj dominaciji Novaka Đokovića, brzo je poveo sa 3:0, potom je napravio još jedan brejk do kraja seta za 5:1 i imao je malo problema da dovrši posao u narednom gemu jer se susreo sa pet brejk lopti protivnika. Na kraju - 6:1, prenosi Sportske.net

Nastavak malo drugačiji, Martin je pružio otpor, poveo sa 2:0, ali svi smo znali da će Novak veoma brzo da se vrati u set, odmah je napravio ribrejk izjednačivši brzo na 2:2.

Novak je dobro nastavio, uslijedio je brejk u sedmom gemu, i čekali smo samo da riješi pitanje pobjednika dobrim servisima. Nije se desilo, naprotiv, Novak je zakomplikovao situaciju, izgubio tri uzastopna gema, pa smo vidjeli izjednačenje u setovima.

Kako to obično biva sa teniserima koji Novaku uzmu set, popustio je Martin na startu narednog jer se dosta istrošio. Đoković je uspio da izbaci nervozu i onda je furiozno odigrao poslednji set. Slovak nije imao rješenja, slao je loptice van terena, a i Novak je vinerima trasirao sebi put do finalnog duela.

U finalu će Novak igrati protiv pobjednika duela Molčan-Delbonis.

Izvor: sportske.net/direktno.rs/Infomedia Balkan