Novi šok u Šangaju: Poslije Đokovića, eliminisan i Federer

Nakon Novaka Đokovića, i Rodžer Federer je danas završio “kinesku avanturu” i to takođe protiv jednog od momaka koji pretenduju da u skorije vrijeme sruše “veliku trojku”, Aleksandera Zvereva.

Popularni Saša je igrao odllčno praktično čitav meč četvrtfinala Mastersa, koji je mogao da završi i u drugom setu.

Ipak, Fedeks se odbranio od par meč lopti i uveo ga u treći set. Ali, Nijemac ruskog porijekla je odmah na početku odlučujećeg dijela susreta uspio da uzme brejk koji mu je i doneo pobjedu nad asom iz Bazela, rezultatom 6:3, 6:7 (7) i 6:3.

Ovim porazom Federer se praktično oprostio od borbe za prvo mjesto na ATP listi koje će 4. novembra preuzeti Rafa od Noleta, a najvjerovatnije i od druge pozicije.

Izvor: Agencije