Odbojkašice Srbije u finalu Svjetskog prvenstva

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije igraće u finalu Svjetskog prvenstva, a izabranice selektora Zorana Terzića u polufinalu su pobijedile Holandiju sa 3:1 i na taj način im se revanširale za poraz u grupnoj fazi takmičenja.

Srbija je prvi set riješila u svoju korist sa 25:22, međutim, Holanđanke su u drugom uzvratile dobivši ovaj dio igre na razliku 26:28.

U trećem setu Holandija je u prvom dijelu imala prednost, međutim Srbija je, predvođena Tijanim Bošković i Brankicom Mihajlović, dodala gas i ovaj dio riješila u svoju korist sa 25:19.

Červrti set Srbija je otvorila silovito, povela sa 8:2, i već tada je bilo jasno da neće propustiti priliku za ulazak u finale.

Ipak, Holandija je serijom 4:0 prišla na dva poena manjka, ali je na drugi tehnički tajm aut Srbija otišla sa tri poena viška (16:13).

Holanđanke su uspjele izboriti neizvjesnu završnicu seta, stigle su do izjednačenja 21:21, ali to je bilo sve što su uradile jer je Srbija i ovaj set dobila sa 25:23 za veliko slavlje i sigurnu medalju sa Svjetskog prvenstva.

Drugi polufinalni par čine Kina i Italija, a finale je na rasporedu sutra.