Osaka je nova kraljica US Opena

Japanska teniserka Naomi Osaka osvojila je US open pobjedom nad Bjeloruskinjom Viktorijom Azarenkom u tri odigrana seta, 2:1 (1:6, 6:3, 6:3). Japanska teniserka je nakon preokreta bila bolja od nekadašnje najbolje teniserke svijeta Viktorije Azarenke.

Bjeloruskinja je potuno dominirala u prvom setu, koji je riješila u svoju korist za 27 minuta igre. Vodila je i popularna Vika sa 2:0 u drugom setu, ali je tada krenuo potpuno drugi meč. Osaka se pribrala, zaigrala najbolje što umije i uzela šest od narednih sedam gemova za izjednačenje.

U trećem dijelu igre, 22-godišnja Japanka je nastavila u istom ritmu. Azarenka je imala šansu da se vrati na 1:3, ali je propustila tri vezane brejk lopte, pa je Osaka povela sa 4:1. Pokazala je Bjeloruskinja kakav je borac, spasila je nekoliko brejk lopti, pa oduzela servis svojoj rivalki za 3:4. Ipak, završnu riječ imala je pobjednica iz 2018. godine i sa dva vezana gema završila posao za jedan čas i 53 minuta igre.

Osaka, koja će od ponedjeljka biti treća teniserka na WTA listi, prigrabila je treći trofej na Grend slem turnirima, drugi u Njujorku, a osvojila je ukupno šestu titulu u karijeri. Azarenka je izgubila treće finale u Njujorku, a ima dvije titule na Australijan Openu.

Izvor: Agencije