Snažan zemljotres jačine 5,6 stepeni Rihterove skale pogodio je jutros zapadne delove indonežanskog ostrva Java, a potres se osetio i u Džakarti.
Zasad nema izveštaja o eventualnoj šteti ili povređenima, a lokalni mediji javljaju da je potres izazvao paniku među građanima.
Američki geološki institut je objavio da je zemljotres registrovan u Indijskom okeanu, na 97 kilometara na dubini od 10 kilometara.
Indonežanska agencija za meteorologiju, klimu i geofiziku je saopštila da je zemljotres bio jačine 6,3 stepena, ali da nema opasnosti od pokretanja cunamija, preneo je AP.
U razornom zemljotresu i potom cunamiju 2004. godine poginulo je više od 230.000 ljudi u 12 zemalja. Većina žrtava je iz indonežanske provincije Aće.
Izvor: Tanjug/B92


