Partizan siguran protiv Ritasa - Pobjeda za maksimalan učinak u Evrokupu

Košarkaši Partizana pobijedili su Ritas rezultatom 66:61 u trećem kolu Evrokupa i to prvi put u istoriji u gostima, a nakon tri kola crno-bijeli u grupi “B” imaju maksimalan učinak.

Ritas je ušao u utakmicu sa serijom 5:0, a nakon četiti minuta domaći tim imao je prednost od 9:3. Crno bijeli su polako topili ovu prednost pa su na prvi odmor otišli sa minusom od jednog poena 18:17. Kraj druge četvrtine bio je presudan za Partizan koji je serijom 7:0 konačno uspio da pređe u vođstvo i ode na plus četiri na poluvremenu.

Nastavljena je neizvjesnost i u trećem periodu, a onda se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Na dva minuta i 20 sekundi do kraja Partizan je u jednom napadu imao tri posjeda, a onda je Nemanja Gordić preuzeo odgovornost i pogodio iz izuzetno teške pozicije za vođstvo od 60:56.

Partizan je u nastavku pogriješio u napadu, pa je Kajris na drugoj strani promašio čist zicer. Nastile su se greške, promašio je Gordić trojku, a Zagorac i Volden dolaze do lopte nakon 13. oganzivnog skoka, mešutim, ni iz ponovljenog posjeda Partizan ne dolazi do poena pošto je Zagorac bio neprecizan pod košem. U narednom napadu Gordić pavi Faul, a Kajris pogađa jedno od dva slobodna bacanja.

Prišao je Ritas na koš zaistatka a onda je  Nemanja Gordić preuzeo je odgovornost, ispalio trojku upravo preko Kajrisa i pogodio za plus četiri poena viška na 27 sekundi do kraja. Ritas se nakon tajm auta odlučio na trojku koju je promašio Kruz ali samo nakon pet sekundi napada. U narednom napadu Partizan je prenio loptu, fauliran je Pejdž koji je pogodio jedno slobodno bacanje. Holevej je na drugoj strani smanjio rezultat na 64:61, ali je na 4,9 sekundi do kraja Pejdž ponovo išao na liniju slobodnih bacanja, ovaj put oba puta je bio precizan za plus pet čime je utakmica prasktično bila završena.

U timu Partizana Markus Pejdž je bio najefikasniji sa 17 poena, 13 je postigao Nemanja Gordić koji je imao i šest skokova i sedam asistencija, a trohjka koju je dao u završnici rješila je pitanje pobjednika.

Izvor: blic.rs