Prekinut meč Đokovića i Frica - Meč koji ipak ima kraj! Đoković pobijedio nakon prekida i napada na sudiju

Meč drugog kolu Mastersa u Rimu u kojem igraju najbolji teniser svijeta Novak Đoković i Tejlor Fric prekinut je zbog kiše.

Meč je prekinut pri rezultatu 1-0 u setovima za Đokovića i 5:5 gemovima u drugom setu.

Prvi set Đoković je dobio protiv Amerikanca rezultatom 6:3. Sa Fricom koji je 31. igrač svijeta, srpski teniser se do sada sastajao tri puta.

Podsjećamo, najbolji teniser planete brani titulu u Rimu iz 2020. godine.

Nagradni fond Mastersa je 2.082.960 evra.

Izvor: nezavisne.com

Meč koji ipak ima kraj! Đoković pobedio nakon PREKIDA I NAPADA NA SUDIJU, jedan od bizarnijih duela Srbina u karijeri

Najbolji svetski teniser Novak Đoković se plasirao u narednu rundu mastersa u Rimu.

Svetski broj jedan je slavio u dva seta, 6:3, 7:6, protiv Amerikanca Tejlora Frica koji je iznenađujuće eliminisao Danijela Evansa.

Đoković je bio prilično dominantan tokom celog meča, ali je isti bio prekinut u finišu drugog seta zbog jake kiše i to pošto je Fric napravio brejk u momentima kada je srpski igrač servirao za meč. Prekid je trajao oko tri sata, nakon čega je nastavljen duel.

Kada se sve sabere, meč se završio oko pet sati nakon što je počeo. Odlično je počeo Đoković, bio dobar i u drugom setu, ali se onda desio pad u finišu tog dela meča koji je mogao u potpuno drugom smeru da odnese čitav duel.

Oko tri sata je trajao prekid zbog koše posle čega su se igrači vratili na teren, a nastavak je trajao oko deset minuta - do Novakove pobede.

Odlično je otvorio meč Đoković, mada je Amerikanac zapretio u prvom servis gemu, u drugom je izgubio servu. Izazivao je najbolji igrač sveta Frica, terao ga da izlazi na mrežu, što je rezultiralo da već kroz nekoliko minuta bude lagodnih 3:0 za Đokovića.

Zaliha koju je napravio jednim brejkom u prvom setu Đoković bila mu je zlata vredna. Srpski teniser je u sedmom gemu prvog seta odbranio dve brejk prilike rivala što je bila njegova poslednja prilika da se vrati.

U nastavku je nervoza uradila svoje. Iako je ponovo Đoković set otvorio brejkom, ovoga puta ga je ekspresno i ispustio pa se Fric vratio na 2:2. U tim momentima je Novak opet bio agresivniji i došao do trećeg brejka na meču, te, činilo se, mirno koračao ka pobedi.

Ona se desila tek satima kasnije. Tokom drugog seta se često Đoković žalio na kišu koja je padala sve obilnije i smetala igračima, sudija nije prekidao meč, a nakon što je u toku serviranja za pobedu Novak brejknut, srpski as je izgubio razum i napao sudiju.

Meč je potom bio prekinut, nakon oko tri sata su se igrači vratili i Đoković je stigao do pobede preko tajbrejka.

Naredni meč u Rimu Novak Đoković igra u sredu protiv boljeg iz susreta Nori - Davidovič Fokina.

Izvor: blic.rs