Pretučena Arbana Džara, bivša urednica Zerija


Pretučena Arbana Džara, bivša urednica Zerija

Prištinski mediji su javili da je nešto posle ponoći ispred svog stana u Prištini pretučena Arbana Džara, bivša glavna i odgovorna urednica dnevnika Zeri.

Džara je pre nekoliko dana pristupila Demokratskoj partiji Kosova (DPK).

S teškim povredama prebačena je u Urgentni centar Kliničko bolničkog centra, odakle je nešto kasnije otpuštena, javljaju mediji.

Napad na Džaru su osudili predstavnici asocijacija novinara Kosova i mnoge ličnosti, među kojima je i zamenik predsednika DPK i kosovski ministar spoljnih poslova Enver Hodžaj. 

“Duboko sam uznemiren zbog ovog kukavičkog napada. Šokiran sam da se to može dogoditi ženi, majci i pre svega smeloj aktivistkinji koja se nije ustručavala da svih ovih godina smelo i otvoreno kaže šta misli. Nismo uspeli da zaštitimo ženu koja izražava drugačije mišljenje”, napisao je Hodžaj na fejsbuku i pozvao organe reda da preduzmu mere na rasvetljavanju napada. 

Arbana Džara je dobitnica mnogih novinarskih priznanja, a 2015. godine američki državni sekretarijat dodelio joj je nagradu za smelost i istraživačko novinarstvo. 

Prošle nedelje predsednik DPK Kadri Veselji je predstavio Džaru kao jednu od najznačajnih ličnosti koje su se pridružile ovoj stranci.

 

 

Izvor: Beta