Rukometašice Srbije savladale Švedsku

Rukometašice Srbije savladale su Švedsku sa 30:23 (9:15) u meču trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Posle tri kola, naša selekcija ima maksimalan učinak. Naredni meč naše rukometašice igraju u subotu od 16.00 časova protiv istog protivnika u Švedskoj.

Rukometašice Srbije, nakon preokreta u drugom poluvremenu, stigle su do ubedljivog trijumfa nad Šveđankama i trasirale put ka Evropskom prvenstvu.

U prvom delu igre, ništa nije funkcionisalo u igri naše selekcije. Jedina svetla tačka bila je golman Katarina Tomašević, koja je sjanim intervencijama sprečila ubedljiviju prednost protivnika.

U drugom delu susreta mnogo bolja igra naše selekcije, bolje smo zaigrali u napadu. Prednost gostiju se topila, da bi u 41. minutu rezultat bio izjednačen 20:20. Rukometašice Srbije nastavile su da lome protivnika, a na golu je briljirala Tomaševićava i ulila dodatno samopouzdanje rukometašicama u polju.

Do kraja susreta naše devojke su stigle do ubedljivog trijumfa od sedam razlike, koji će mnogo značiti za revanš u Švedskoj, kada će verovatno biti odlučeno koja će selekcija na prvoj poziciji završiti kvalifikacije.

Najefikasnija u našoj selekciji bila je Katarina Krpež Slezak sa osam golova. Katarina Tomašević je susret završila sa učinkom od 22 odbrane.

Naredni meč ove dve selekcije igraju u četvrtom kolu kvalifikacija. Susret je na programu u subotu od 16.00 časova.