Senzacija u Zagrebu: Dinamo izbacio Totenhem, Murinjo će dobro zapamtiti Oršića

Dinamo Zagreb se plasirao u četvrtfinale Lige Evrope. Totenhem je protiv Dinama pobijedio u prvoj utakmici sa 2:0 golovima Harija Kejna i u Zagreb je otišao kako bi odbranio veliku prednost. Dinamo ih je iznenadio.

Golovima Mislava Oršića u 62. i 83. minutu Dinamo je u regularnom dijelu slavio sa 2:0 (0:0).

U produžecima su slavili golom u 107. minutu Oršića i na ovom meču su pobijedili ukupno sa 3:0. U četvrtfinale su prošli ukupnim rezultatom 3:2.

Izvor: novosti.rs/Infomedia Balkan

FUDBALSKI ŠOK! Dinamo Zagreb izbacio Murinjovu ekipu od 680 miliona evra, Evropa u neverici šta se sve dogodilo!

Za najveću senzaciju osmine finala Lige Evrope pobrinuo se Dinamo Zagreb.

Iako ima tim vredan oko 103,35 miliona evra, što uopšte nije malo (primera radi ekipa Crvene zvezde je trenutno procenjena na 52,95 miliona, a Partizanova na 35,2) bio je apsolutnu autsajder u revanšu s Totenhemom Žozea Murinja, koji je prvi meč dobio sa 2:0 i u drugom posle sat vremena igra imao povoljnih 0:0.

Na kraju su se igrali produžeci, a "modri" su priredili šok o kome će brujati Evropa - 3:0 za Dinamo Zagreb i prolazak u četvrtfinale, i to preko moćnog rivala vrednog 680 miliona evra!

Junak meča bio je trostruki strrelac Misav Oršić koji je najpre fantastičnim golom preoplovio zoastatak u polu-kontri u 62. minutu. Tada je na levoj strani terena primio loptu, pa se pomerio malo ka sredini terena a onda neodbranjivo pogodio dalji gornji ugao gola "pevaca". Bio je to samo početak.

Ofanzivne izmene za kojima je posegao Krznar donele su na momente i lepršavu igru Zagrepčana, a ona je krunisana u 83. minutu, kada je brza akcija potpuno zbunila Murinjov tim, a Atiemven s desnog krila po zemlji poslao loptu u sredinu odakle je Oršić snažnim šutem izbori produžetke.

U prvom 15-minutnom produžetku mreže su mirovale, ali je onda Oršić "promešao" odbranu Totenhema još jednom - u 106. minutu se probio s leve strane, pa izuzetno preciznim udarcem, ovoga puta ne onako visokim kao prilikom prvog pogotka, matirao čuvenog Iga Ljorisa.

Zatim je usledila - drama.

Junak njenog završenog segmenta bio je golman Dinama 26-godišnji Dominik Livaković, koji je u 115. minutu odbranio sjajan šut Gereta Bejla s distance, a minut kasnije i ne baš idealan šut Harija Kejna, ali iz toliko idealne pozicije da se pogodak činio neminovnim.