Sjajan meč - Crvena zvezda vodi u polufinalnoj seriji protiv Partizana

Košarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan rezultatom 104:99 u prvoj utakmici polufinane serije plej-ofa i poveli sa 1:0. Druga utakmica na rasporedu je za sedam dana.

Atmosfera je bila baš onakva kakva i priliči večitom derbiju između dva najbolja srpska kluba Crvene Zvezde i Partizana

A onda je počelo…..izuzetno žestoko na obje strane, a već uvodni minuti pokazali su da će igrači i jednog i drugog tima učiniti sve da u ovom meču dođu do trijumfa.

A bolje je počelo za Crvenu zvezdu koja je nakon serije 9:0 nakon pet minuta igre u prvom dijelu imala višak od 9 poena (11:2). Visoku prednost održava je Crvena zvezda tokom prvih deset minuta i na odmor je otišla sa deset poena viška.

Slično je bilo i u prvom dijelu druge dionice, u kojoj Crvena zveuda, nakon koševa Odža , na tri minuta i 59 sekundi do poluvremena odlazi na plus 11 (30:19), a odmah je na drugoj strani uzvratio Rade Zagorac i trojkom smanjio prednost crveno-belih., a onda je Partizan polako počeo da topi prednost Crvene zvezde.

Sa dvije greške, po jednom na obje strane otvorena je poslednja Dionica, a onda Dobrić pogađa za minus jedan Crvene zvezde, a svojim osmim poenom, nakon dobre odbrane, Dobrić donosi Zvezdi preokret (65:63), a Crvena zveuda trojkom Čovića dolazi do serije 11:0 dolazi do vođstva 68:63.  Uzvraća Partizan trojkom Veličkovića (68:66). Seriju trojki za Crvenu zvezdu nastavlja Beron, a na drugoj strani priključak za Partizan zadržava Lendejl sa dva koša sa linije slobodnih bacanja. Na polovini poslednjeg perioda Cirbes pogađa uz dodatno slobodno bacanje. Podigla je Zvezda prednost na plus šest u završnici ali je Marinković trojkom, nakon dva ofanzivna skoka Partizana, zadržao crno bijele u igri. Nakon faula Cirbesa u narednom napadu, Badža Si pogađa dva bacanja i vraća Partizan na poen zaostatka (77:76).

Na tri minuta i sedam sekundi sudije dosuđuju Aleksu Renfrou nesportski faul, ali Davidovac pogađa samo jedno od dva bacanja, a crveno bijeli ne koriste posjed u narednom napadu.

Partizan na koševima Jankovića dolazi do izjednačenja 78:78. Davidovac Zvezdu dovodi u novo vođstvo, a Čović šalje Renfroa na liniju slobodnih bacanja koji je oba puta siguran za izjednačenje.

U ovim trenucima Davidovac drži Zvezdu u prednosti, pogađa u napadu, i rešava situacije u odbrani, a upravo u jednoj takvoj dolazi do defanzivnog skoka uz iznuđen faul nakon kojeg, sa linije slobodnih bacanja, vodi Zvezdu na plus četiri na minut i 15 pre kraja.

U narednom napadu Pejdž šalje loš pas Pejdža, a na drugoj strani za tri promašuje Čović i daje šansu Marinkoviću da sa tri poena, još jednom vrati Partizan u igru (84:83) na 26 sekundi do kraja.

Odmah Partizan pravi faul, a Filip Čović pogađa jedno od dva bacanja, na drugoj strani Renfro pogađa  na nešto manje od tri sekunde za izjednačenje 85:85 i ovaj meč odvodi u produžetak.

Produžetak

Lendej prvi pokađa u protužetku, a onda Odžo uzvraća koševima preko Jankovića. U igri koš za koš pogađaju Bandža Si i Čović, pa Renfro i Čović. Partizan je u narednom napadu promašio trojku, a onda je Davidovac iznudio peti faul Lendejla, pogodio i iznudio dodatno bacanje za plus tri zvezde na dva minta i 11 sekundi do kraja.

Ve u narednom napadu na drugoj strani Odžo pravi peti faul, a mijenja ga Cirbes koji je u tom trenutku imao četiri penala. Janković je dva puta neprecizan sa linije slobodnih bacanja ali ne pogađa ni Zvezda na drugoj strani. Koševima na 100 sekundi prije kraja Zagorac vraća Partizan na poen zaostatka, aonda Perperoglu pogađa dva bacanja, a Zagorac crno bijelima donoci izjednačenje trojkom sa osam metara.

Na 51 sukund do kraje Beron pogađa uz nesportski prekršaj  Gagića, a onda isti igrač pogađa iz narednog posjeda zvezde za plus pet na 37 sekundi prije kraja što je bio kraj za Partizan koji je utakmicu uveo u neizvjesnu završnicu ali nije uspio da dođe do trijumfa.