Sjajna vožnja Elvedine Muzaferije kojom je na svjetskom prvenstvu u Sent Moricu ispisala istoriju bh. skijanja (Video)

Najbolja bosanskohercegovačka skijašica Elvedina Muzaferija danas je je zauzela 18. mjesto u superveleslalomu u Sankt Moritzu u okviru Svjetskog kupa te tako ostvarila najbolji rezultat bh. skijanja u historiji u ovom takmičenju.

Ona je utrku završila s vremenom 59.41, što je za 1,6 sekundi sporije od Italijanke Federice Brignone koja je danas ostvarila trijumf, a u videoprilogu pogledajte kako je to izgledalo.

Mnogi ljubitelji skijanja iz naše države ostali su bez prijenosa današnje utrke jer je borba za sami vrh u trenutku Elvedinine vožnje bila završena, a sada pogledajte kako je izgledala njena vožnja i kako je došla do 18. pozicije.

S današnjim historijskim plasmanom Elvedina je osvojila 13 bodova u Svjetskom kupu.

Treba reći i to da su Muzaferiji jučer u utrci superveleslaloma izmakli bodovi za samo dvije pozicije.

Izvor: klix.ba