Sjajni Jokić: Denver odgovorio Klipersima i izjednačio u seriji

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Los Anđeles Kliperse 110:101, čime su izjednačili na 1-1 u polufinalu Zapada. Tim Nikole Jokića odigrao je odlično prvo poluvrijeme u kojem je stekao nedostižnu prednost, te ni nešto lošija igra u nastavku ih nije spriječila da dođu do trijumfa. Srpski centar, baš kao i Denver, briljirao je tokom prvog poluvremena koje je završio sa 24 poena i 10 skokova, a potom je u drugom bio nešto pasivnije i na kraju je imao 26 poena, 18 skokova, četiri asistencije i tri blokade, kao i šest izgubljenih lopti. Jokića je pratio Džamal Marej sa 27 poena i šest asistencija, Pol Milsep i Geri Heris sa 13, te Porter junior sa 11 i sedam skokova.

Ekipa Majka Melouna odlično je otvorila utakmicu. Posebno raspoložen bio je Džamal Marej, a potom mu se priključio i Nikola Jokić. Odbrana Nagetsa takođe je bila na znatno većem nivou u odnosu na prvi duel, te je prednost brzo bila dvocifrena. Sve je ulazilo u koš Denveru, Klipersi to nisu mogli da isprate i poslije prvih dvanaest minuta igre, ekipa iz Kolorada imala je čak 19 poena prednosti – 25:44.

Jokić je u prvoj četvrtini postigao 15 poena, a Marej je dodao 11. Očekivano Klipersi su uspjeli da smanje zaostatak, te je Meloun brzo mora da vrati Jokića na teren jer je bez njega igra ekipa izgledala bezidejno. Čim se Nikola vratio Denver je podigao nivo igre. Srpski košarkaš radio je šta je želio i poluvrijeme je završio sa 24 poena i 10 skokova, a Nagetsi su imali +16, 56:72.

Tokom treće četvrtine gledali smo lošu košarku. Mnogo se promašivalo na obe strane, ekipe nikako nisu mogle da pronađu ritam i to je išlo u korist Nagetsa. Klipersi su uspjeli da smanje zaostatak, međutim utisak je bio da su mogli mnogo više, pa smo u poslednju četvrtinu ušli sa +12 Denvera, 77:89. Jokić nije postigao nijedan poen u trećoj četvrtini, te je za Nagetse bio veliki plus to što najbolji igrač nije bio u ritmu, a opet su održali dvocifrenu prednost.

Početkom četvrte četvrtine činilo se da će Klipersi potpuno uhvatiti priključak poslije koša Pola Džordža (86:91). Međutim, Jokić sa dvojkom i Heris sa dve trojke odbili su nalet ekipe iz Los Anđelesa. Nagetsi su napravili seriju 10:0 i time su praktično riješili utakmicu. Jedan od ključnih koševa postigao je Džamal Marej i to preko Kavaja Lenarda. Na dva minuta do kraja rezultat je bio 101:94 i onda je na scenu stupio Kanađanin sa trojkom, 104:94. Tu je praktično bio i kraj utakmice. Lenard je odigrao katastrofa utakmicu sa 13 poena (4/17 iz igre), a jedini vredan pomena je Pol Džordž sa 22 poena i osam skokova.

Izvor: b92.net