Srbija se mučila i pobedila

Fudbaleri Srbije pobedom nad Republikom Irskom 3:2 (1:1) startovali su u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

Srbija – Republika Irska 3:2 (1:1)
Vlahović 40, Mitrović 69, 76 – Braun 18, Kolins 86
Stadion: Rajko Mitić (bez gledalaca)
Sudija: Davide Masa (Italija)

Uz dosta muke, strepeći u poslednjim minutima zbog kiksa, Srbija je došla do početna tri boda – najviše zahvaljujući Aleksandru Mitroviću.

Napadač Fulama, koji je postao rekorder državnog tima po broju golova (38), ušao je posle sat vremena igre i sa dva gola u rasponu od sedam minuta skoro pa rešio sve dileme.

Jedan je bio majstorskim lob udarcem, a drugi u njegovom stilu – glavom.

Činilo se da će "Orlovi" na debiju Dragana Stojkovića Piksija lako upisati pobedu, ali se za to "pobrinuo" Stefan Mitrović neshvatljivim kiksom i poklonjenim golom Ircima.

Tada je vratio kratku loptu golmanu Dmitroviću, što je iskoristio Long, vratio Kolinsu, a ovaj uneo dramu.

Ipak, Srbija je izdržala u poslednjim minutima...

I uhvatila zalet za Katar sa jako bitnom pobedom, nad direktnim konkurentom, što se nije desilo čak 11 godina – da kvalifikacije "Orlovi" uspešno započnu.

A poluvreme nije obećavalo.

Praktično smo "prosuli" 40 minuta, nismo stvorili šansu, nisu ni Irci bili bolji, ali su iskoristili jedini pokušaj preko Alana Brauna, koji je glavom šokirao sve na "Marakani" u 18. minutu.

Ni to nije bilo dovoljno, srpski fudbaleri su bili stegnuti, a onda je usledio bljesak.

Đuričić i Tadić su kombinovali onako kako bi češće trebalo da radi, kapiten je poslao Vlahovića pred gol gostiju i golgeter Fiorentine je poslao dijagonalu za 1:1.

I to nam je dalo krila "Orlovima" da polete.

Od bojažljivih Piksijevih momaka postali su Srbija kakvu želimo da viđamo češće, pošto je Srbija i do poluvremena mogla do preokreta, ali nije sve do – Mitrovića.

Tada se Mitrogol razgoropadio, poslao dva hica u gol Ostrvljana i izrastao u junaka. Zajedno sa kapitenom Dušanom Tadićem, koji je upisao tri asistencije.

Srbija već za tri dana igra sa Portugalom u Beogradu i moraće mnogo bolju partiju da pruži.

Ako uopšte želi da isparira aktuelnom prvaku Evrope.

Izvor: b92.net