Stanislav Čađo (TGT) priznao da nema licencu za proizvodnju i distribuciju medicinskog kiseonika! (Dok.)


Stanislav Čađo (TGT) priznao da nema licencu za proizvodnju i distribuciju medicinskog kiseonika! (Dok.)

Čađo poslao prigovor Agenciji za lijekove i priznao da TGT nema licencu. Stanislav Čađo, direktor firme TGT, poslao je prigovor na zapisnik Agencije za lijekove i medicinska sredstva BiH tražeći da naredbu o usmenoj zabrani rada te firme stave van snage i u prigovoru de fakto priznao da TGT ne posjeduje potrebnu dokumentaciju, odnosno licencu od Agencije za lijekove i medicinska sredstva BiH za proizvodnju i distribuciju medicijskog kiseonika!

Čađo je u prigovoru direktno priznao da njegova firma ne posjeduje potrebnu dokumentaciju, odnosno da je u tenderima navedeno “da se traži dostava medicinskog kiseonika od strane ponuđača koji ima licencu od Agencije za proizvodnju i distribuciju takvog kiseonika, ali je isto tako navedeno, ukoliko se niko od takvih lica ne javi na tender, da će biti uzete u obzir i ponude ostalih pravnih lica koja nemamu takvu registraciju kod Agencije”.

“Mi nemamo ništa da naslov (Agencija) uzme uzorak kiseonika koji mi dostavljamo bolnicama, i provjeri da li se radi o kvalitetnom i za zdravlje bolesnika neškodljivom proizvodu”, navodi se u prigovoru.

Čađo u nastavku naglašava i pogubnost ovakve odluke Agencije, jer bi “postupanje po pomenutoj naredbi izazvalo pogoršanje zdravlja pa i smrt većeg broja lica, dakle naslov (Agencija) bi bio odgovoran za takve posljednice”.

U prigovoru se navodi da je odluka u tenderu da u obzir uzima i firme koje nemaju registraciju kod Agencije logična “jer je potreba za kiseonikom u liječenju Korona virusa ogromna”.

Čađo na kraju navodi da bi postupanje po ovoj (velikim slovima) NELEGALNOJ naredbi bili ugroženi zdravlje i život velikog broja bolesnika, te da stoga TGT predlaže agenciji da spornu naredbu stavi van snage.

Foto naslovna: face.ba/Screenshot/Stanislav Čađo
Izvor: gerila.info

Pratite portal Infomedia Balkan i na društvenim mrežama: Fejsbuk i Tviter