Tripl-dabl Dončića, Gudurić bez promašaja (Video)

Košarkaši Dalas Maveriksa pobjedili su Nju Orleans Pelikanse poslije produžetka – 127:123.

Srpski košarkaš Boban Marjanović nije dobio šansu na susretu franšiza iz Teksasa i Luizijane.

Na terenu smo gledali dva košarkaša koja će tokom narednih deset godina voditi velike bitke u najjačoj ligi na svijetu – Luku Dončića i Zajona Vilijamsona.

Duel dvije ekipe, odnosno dva igrača, opravdao je očekivanja pošto smo gledali sjajnu utakmicu koja je na kraju otišla u produžetak.

Međutim, jedan od najzaslužnijih što je utakmica otišla u dodatnih pet minuta nije bio Zajon, već drugi novajlija u ligi – Nikolo Meli. Nekadašnji košarkaš, između ostalog, Fenerbahčea pogodio je trojku na osam sekundi do kraja za 112:112.

Porzingis je šutirao za pobjedu i promašio je.

U produžetku Dončića je preuzeo stvari u svoje ruke. Reprezentativac Slovenije postigao je sedam poena u ovom periodu, uključujući i trojku na 1:10 do kraja za 121:118.

Luka je i u posljednjem minutu imao veliki potez kada je na 14 sekundi do kraja uhvatio loptu u napada pri rezultatu 123:121. Ušlo se u penal završnicu u kojoj igrači Dalasa nisu griješili.

Dončić je na kraju utakmicu završio sa učinkom od 30 poena, 17 skokova i 10 asistencija, dok je najefikasniji bio Kristaps Porzingis sa 34, 12 skokova i pet blokada.

Vilijamson je u poraženom sastavu imao 21 poena i šest skokova, dok su najefikasniji bili Brendon Ingram sa 27 poena i Lonzo Bol sa 25, 11 skokova i šest asistencija.

Dalas ima skor 38/25, dok je Nju Orleans na 26/36.

Košarkaši Memfis Grizlisa pobijedili su Bruklin Netse 118:79.

Srpski košarkaš Marko Gudurić dobio je šansu u završnici kada je utakmica bila rezultatski gotova.

Reprezentativac Srbije na terenu je proveo nešto više od pet minuta, šutirao je 2/2 za tri i meč je završio sa šest poena i jednim skokom.

Memfis do kraja ligaškog dijela ima jedan od najtežih rasporeda, zbog toga ih malo ko vidi u plej-ofu, ali oni iz utakmice u utakmicu pokazuju zrelost i krupnim koracima grabe ka doigravanju.

Grizlisi su utakmicu prelomili u posljednjoj četvrtini koju su dobili 36:14. Bruklin nije uspio da ponovo partiju protiv Bostona, štaviše odigrao je katastrofalno drugo poluvrijeme.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je zaboravljeni Džoš Džekson sa 19 poena, Džons je dodao 18, Morent je imao 15 i pet asistencija, dok su Bruks i Anderson postigli 12 poena.

U poraženom sastavu potpuno su podbacili Spenser Dinvidi, Karis Levert i Torijan Prins – ovaj trio šutirao je 13/47 iz igre. Prins je bio najefikasniji sa 15 poena, Levert je dodao 14, dok je Džo Heris imao 13.

Memfis ima skor 31/31, dok je Bruklin na 27/34.

Košarkaši Portlanda pobijedili su pred domaćom publikom Vašington – 125:104.

Blejzersi su ostvarili važnu pobjedu u borbi za plej-of, a utakmicu su prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 28:18.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Karmelo Entoni sa 25 poena, pet skokova i 8/13 iz igre, Vajtsajd je imao 24 i 16 skokova, dok je Si Džek Mekalum ubacio 22 uz šest skokova i pet asistencija.

Kod Vizardsa jedini raspoložen bio je sjajni Bredli Bil sa 29 poena, dok je Davis Bertans ubacio 21.

Portland ima skor 28/35, a Vašington 22/39.

Košarkaši Minesota savladali su Čikago Bulse 115:108.

Vulvsi su ostvarili novu pobjedu i ponovo je najefikasniji bio nekadašnji košarkaš Denvera Malik Bizli.

Ekipa iz Mineapolisa je u trećoj četvrtini napravila ključnu prednost koju do kraja nije ispuštala.

Pomenuti Bizli positgao je 24 poena uz 8/14 iz igre, Dianđelo Rasel je postigao 19 uz četiri asistencije, Naz Rid je imao 16 i 11 skokova, dok je Ernangomes postigao 12 poena. U poraženom sastavu istakao se Kobi Vajt sa 26 poena.

Oba tima nemaju šanse za plej-of jer imaju baš slab odnos pobjeda i poraza. Čikago je na 21/41, a Minesota na 19/42.

Košarkaši Oklahome pobijedili su na gostovanju Detroit 114:107.

Sjajnu utakmicu za Tander odigrao je mladi Šej Gildžes-Aleksandar, koji je bio skoro pa perfektan iz igre. Nekadašnji igrač Klipersa postigao je 27 poena – 12 od 15 iz igre.

Pratili su ga Galinari sa 19 poena, Kris Pol je imao 16 i šest asistencija, dok je Denis Šruder postigao 23 poena.

U poraženom sastavu sjajno je odigrao Kristijan Vud koji je meč završio sa 29 poena i devet skokova.

Oklahoma je na 38/24, dok je Detroit na 20/43.