Sirijski pobunjenici, grupa koju podržava Turska, pucali su na američke vojnike na severu Sirije, javlja Si-En-En. Amerikanci su uzvratili paljbu, a u tom okršaju nije bilo povređenih. Vašington protestovao u Ankari.
Kako navodi američka televizijska mreža, Pentagon veruje da su napadači bili pripadnici jedinice koju čine Turkmeni i Arapi, koji su u prethodnom periodu odigrali ključnu ulogu u čišćenju jedinica Islamske države sa tursko-sirijske granice.
Osim sa Islamskom državom, ta grupa se i u prošlosti sukobljavala sa pobunjeničkim grupama koje podržava Amerika, ali i sa Kurdima.
Amerikanci su odmah saopštili i da turski vojnici ni na koji način nisu bili uključeni u taj napad, ali i da je vlastima u Ankari odmah prosleđen demarš.
Napad se vremenski poklopio sa posetom šefa Pentagona Džejmsa Matisa Turskoj.
Izvor: RTS


