Ubistvo načelnika krim-policije u Prijedoru plaćeno 50.000 evra, naručilac tražio način da ućutka ubicu


Ubistvo načelnika krim-policije u Prijedoru plaćeno 50.000 evra, naručilac tražio način da ućutka ubicu

Ubistvo načelnika kriminalističke policije PU Prijedor Radenka Bašića naručeno je za 50.000 evra, ekskluzivno saznaje Srpskainfo.

Prema našim saznanjima, Dalibor Railić zvani Dugi iz Prijedora je naručio ubistvo, a likvidaciju je izvršio Aleksandar Miljatović.

Prema saznanjima Srpskainfo, Miljatović je policiji detaljno ispričao kako je pripremao i izvršio ubistvo, te ko ga je angažovao da to uradi.

Railić se nalazi u pritvoru koji mu je odredio Sud BiH, a inspektori sumnjaju da se našao na slobodi da bi pokušao pronaći način da ušutka Miljatovića.

Bašić je ubijen 21. marta u prijedorskom naselju Pećani, kada je krenuo na posao u Policijsku upravu Prijedor. Ubica mu je prišao sa leđa i ispalio hitac u potiljak glave.

Piše: Goran Obradović
Foto naslovna: RTRS/Youtube/Screenshot
Izvor: srpskainfo.com

Pratite portal Infomedia Balkan i na društvenim mrežama: Fejsbuk i Tviter