Čudesni Mbappe srušio Barcelonu, Liverpool uvjerljiv

U prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka nogometaši Paris Saint-Germaina s uvjerljivih su 4:1 kao gosti svladali Barcelonu, a Liverpool je s 2:0 slavio u Budimpešti, gdje ga je ugostio RB Leipzig.

Barcelona je do vodećeg pogotka stigla u 27. minuti iz najstrože kazne. Siguran s bijele tačke bio je Lionel Messi, no vodstvo domaćina nije dugo trajalo. Već u 32. minuti Parižani su izjednačili, a strijelac je bio Kylian Mbappe, koji je na kraju postao junak večeri s tri pogotka.

U 65. minuti je Mbappe drugi puta svladao vratara Katalonaca Ter Stegena za vodstvo od 2:1.  Pet minuta poslije obrana Barcelone je i treći puta kapitulirala, na ubačaj Paredesa strijelac je bio Moise Kean, a pobjedu PSG-a svojim trećim pogotkom zapečatio je Mbappe u 85. minuti za konačnih 4:1.

U dvoboju u Budimpešti, gdje je RB Leipzig ugostio Liverpool, pobjednika su odlučile pogreške obrambenih igrača njemačke momčadi. U 53. minuti pogrešno dodavanje Sabitzera iskoristio je Mohamed Salah i doveo Liverpool u vodstvo 1:0.

U 58. minuti pogriješio je Mukiele, što je iskoristio Sadio Mane koji se sam sjurio prema nemoćnom vrataru Gulacsiju i lakoćom ga svladao za konačnih 2:0.

Uzvratne utakmice PSG - Barcelona i Liverpool - RB Leipzig na rasporedu su 10. marta.

U srijedu su na rasporedu još dva dvoboja osmine finala - Porto je domaćin Juventusu, a Sevilla će ugostiti Borussiju Dortmund.