Valensija osvojila Kup Kralja - Mesi i drugovi u suzama

Valensija je osvojila Kup Kralja. U finalu u Sevilji savladali su Barselonu sa 2:1 te tako došli do osmog trofeja u ovom takmičenju. Ovim trijumfom su čini se zapečatili sudbinu Ernesta Valverdea na klupi rivala.

Valensija je povela u 22. minuti. Kevin Gameiro je odlično pratio akciju svog tima i bez oklijevanja je šutirao i pogodio mrežu za vođstvo. Novi šok za Barselonu je uslijedio u 33. minuti. Soler je odlično uposlio Rodriga koji pogađa za 2:0.

Katalonci su imali ogroman posjed lopte u prvom dijelu 72-28 ali to nije donijelo ništa dobro. Stvorili su samo dvije prilike.

U drugoj dijelu Barselona je krenula još agresivnije  Prvo je pokušao Mesi u 56.minuti a zatim je nakon kornera Pike pucao tik preko gola. Tračak nade se pojavio u 74. minuti kada je Mesi odlično reagovao i smanjio na 1:2.IPak, do kraja se rezultat nije mijenjao.