Veliki bod - Remi Srbije protiv Portugala na startu kvalifikacija za plasman na Evropskom prvenstvu

Fudbalska reprezentacija Srbije odigrala je nerješeno, rezultatom 1:1, u prvoj utakmici kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo.

Na samom startu utakmice Potrugal je imao inicijativu, a već u 3. minutu nakon loše intervencije Milenkovića i Spajića Rafa Silva je šutirao, gotovo na prazan gol ali je lopta otišla pored stative.

Samo dvije minute kasnije, Penal za Srbiju. Tadić je poslao loptu  u šesnaesterac, ispred golmana Patrisija do lopte je Stigao Gaćinović, a potom ga je domaći čuvar mreže oborio, sudija Martinjak odmah je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Dušan Tadić.

Portugalci su ponovo u prilici u 16. minutu, nakon greške defanzivaca Srbije ali je na visini zadatka, još jednom bio Marko Dmitrović.

U 21. minutu van terena zbog povrede je morao Mijat Gaćinović, a zamijenio ga je Radonjić. I selektor Portugala samo devet minuta kasnije suočio se sa ogromnim problemom jer je van terena zbog povrede zadnje lože morao Kristijano Ronaldo.

U trenucima kada je Srbija imala blagu inicijativu, u 42. minutu,  sjevnula je solo akcija Danila Pereire koji je loptu vukao gotovo od  centra igrališta, a onda je silovito šutirao i pogodio same rašlje gola golmana Mitrovića

Sjajnu priliku imala je Srbija u 55. minutu, Lazović je prošao po lijevoj strani, vratio loptu do Ljaljića koji je šutirao preko gola, neometan, iz dobre pozicije.

Veliku priliku imali su reprezentativci Portugala u 71. minutu, ali je požrtvovana odbrana Srbije ipak sačuvala svoj gol, a dvije minute kasnije sudija Marčinjak, čini se, progledao je timu Mladena Krstajića kroz Prste. Lopta je pogodila Rukavinu u ruku, Marčinjak je prvo pokazao na bijelu tačku, a potom je poništio svoju odluku.

Do kraja utakmice, Gereiro je, u 90.minutu, šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je lopta pogodila spoljni dio mreže. Još dva puta Pepe je zaprijetio u sudijskoj nadoknadi ali rezultat se nije promijenio, a Srbija je osvojila veliki bod na startu kvalifikacija.

Stadion: “Luž” u Lisabonu. Sudija: Simon Marčinjak (Poljska).

Portugal: Patrisio, Kanselo, Dijaš, Pepe, Gereiro, B. Silva, Karvaljo, Danilo, R. Silva, Souza, Ronaldo.

Srbija: Dmitrović, Rukavina, Spajić, Milenković, Mladenović, Maksimović, Gaćinović, Lazović, Tadić, Ljajić, Mitrović.