Veliki udarac za Crvenu zvezdu, izgubila je utakmicu tešku osam miliona eura

Veliki je ovo udarac za Crvenu zvezdu koja je prošle sezone imala čast ugostiti i Bayern, Tottenham u Ligi prvaka, a sad im slijedio borba za Evropsku ligu.

Crvena zvezda nije uspjela u utakmici vrijednoj osam miliona eura, prvak iz našeg komšiluka pao je u ruletu jedanaesteraca. Kiparska Omonia slavila je 4-2 na penale (nakon 1-1 u 120 minuta) i slavi najmanje Evropsku ligu…

Domaći nogometaši sjajno su izveli penale (4/4), dok su tragičari susreta za goste bili Miloš Degenek i posljednje pojačanje Diego Falcinelli.

Omonia je povela golom defanzivca u svojim redovima, Čeha Michaela Luftnera koji je sjajno reagirao nakon kornera u 33. minuti. Vladao je pomalo i haos u Zvezdinoj zadnjoj liniji, lopta se odbila od vratnice, a onda je Luftner iskoristio poklon.

Izjednačio je Mirko Ivanić u 44. minuti i to glavom s oko pet metara. Dobio je sjajnu loptu i nije mogao promašiti ovu priliku.

Sve je otišlo u produžetke, poslije u lutriju penala koja je bila naklonjena kiparskom prvaku.

Za ulazak u Ligu prvaka Omonija će igrati protiv Olympiakosa. Prva utakmica je na rasporedu 23. septembra u Pireju, a uzvrat je sedam dana kasnije.

Izvor: fokus.ba