Vujovićevi momci ispratili Crnogorce kući

Crnogorski rukometaši poraženi su od Slovenije 28:19 u posljednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva u Hrvatskoj i oprostili su se od kontinentalnog šampionata.

Poslije neuspjeha u mečevima sa Njemačkom i Makedonijom, naš tim večeras je samo u prvom dijelu bio ravnopravan rival timu Veselina Vujovića.

Dobro je Crna Gora igrala u uvodnih 30 minuta, a na kraju poluvremena Miloš Vujović promašio je zicer za izjednačenje.

U nastavku je na terenu postojala samo Slovenija, koja je na kraju upisala ubjedljivu pobjedu.

“Lavovi” ni na četvrtom Evropskom prvenstvu nisu uspjeli da upišu prvi trijumf, pa će za sljedeću priliku morati da sačekaju makar dvije godine.

Večeras je Vasko Ševaljević dao šest, dok je Vladan Lipovina dodao četiri pogotka. Najefikasniji u taboru Slovenije bili su Marguč sa šest i Bezjak sa pet golova.