Ajaks na korak do finala Lige šampiona - Van de Bek presudio Totenhemu u Londonu

Poslije Madrida i Torina, Ajaks je osvojio i London – holandski predstavnik uspio je da pobijedi Totenhem 1:0 u prvom polufinalnom meču Lige šampiona i stekne realne izglede da se bori za petu evropsku krunu u klupskoj istoriji.

Hrabri “kopljanici” još jednom su pokazali zašto su ovogodišnji hit elitnog takmičenja i da nisu slučajno dogurali do same završnice.

Autoritativno su otvorili utakmicu na velepnom stadionu Totenhema, primoravši domaćina da se totalno povuče na svoju polovinu.

Iako su u tom periodu prave prilike izostale, Ajaks je pronašao put do mreže Uga Ljorisa. To je učinio Van de Bek u 15. minutu.

Totenhem se mučio da dođe u situaciju da uzvrati istom mjerom, pa je tek u završnici prvog poluvremena i početkom nastavka priprijetio golu Ajaksa.

Gosti su se odbranili, a onda imali veliku šansu da dupliraju vođstvo. U 78. minutu sjevnula je kontra, Dušan Tadić je nesebično prigrao Davida Neresa, a ovaj uzdrmao stativu.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja, pa će revanš u Amsterdamu 8. maja Ajaks dočekati sa minimalnom zalihom.

Sjutra je na rasporedu drugo polufinale, na Nou kampu sastaće se Barselona i Liverpul.

Rezultat : Totenhem – Ajaks 0:1 (Van de Bek 15)