Brazil savladao Srbiju na početku Lige nacija

Srbija – Brazil 0:3 (22:25, 22:25, 24:26). Odbojkaši Srbije poraženi su u Kraljevu od selekcije Brazila u prvoj utakmici novoformirane Lige nacija. Srbiju prvog vikenda u ovom takmičenju očekuju još dueli sa Nemačkom i Italijom.

Odbojkaška reprezentacija Srbije porazom je počela nastup u Ligi nacija, pošto je u prvom meču u takmičenju u Kraljevu izgubila od Brazila rezultatom 3:0.

U prilično izjednačenom meču prevagu na stranu protivnika donele su greške srpskog tima, naročito posle servisa, što je iskusna ekipa Brazila umela da iskoristi.

Srbija je najbliža osvajanju seta bila u trećem delu igre, kada je imala i set loptu, ali su Brazilci još jednom dodali gas i stigli do ubedljivog trijumfa.

Srbija takmičenje nastavlja u subutu, kada će izabranici Nikole Grbića od 19 časova igrati protiv Nemačke, dok se olimpijski šampion Brazil sastaje sa Italijom.

U prvom meču dana, Italija je savladala Nemačku sa 3:1 u setovima.